Як обманути поліграф

Як обманути поліграф

Як обманути поліграф і як пройти детектор брехні з потрібним для тестованого результатом? Хороші запитання. Давайте з ними розбиратися.

Раніше вважалося, що обманути апарат неможливо. Поліграф при будь-яких обставинах фіксує фізіологічні зміни в організмі. А як на практиці? Певні методи впливу на результати все ж існують. В інтернеті їх можна знайти дуже багато. Проте чи всі вони робочі?

Види протидії поліграфу

Їх кілька. Це свідомі дії, направлені на створення викривлень природних фізіологічних реакцій. В результаті вдається обійти можливості апарату.

Деякі прийоми доводиться довго відпрацьовувати.

Важливо відзначити, що спонтанна неадекватна поведінка тестованого не може вважатися протидією.

Використовуються такі можливості обманути поліграф:

  • Фармакологічний ( вживання хімічних речовин).
  • Психічний ( керування власними емоціями).
  • Психологічний ( вплив на психологічний стан поліграфолога).
  • Фізіологічний.
  • Фізичний.


Давайте зупинимося на кожному виді детальніше.

Як обманути поліграф за допомогою фармакологічного методу.

Безпосередньо перед тестуванням на детекторі брехні приймають препарати, котрі змінюють реакції центральної нервової системи.

Фармакологічні речовини можуть як збуджувати, так і гальмувати ЦНС.

Прийом ліків може бути як умисним, так і вимушеним. Тестований може перебувати в процесі лікування або мати хронічні захворювання, котрі потребують вживання препаратів. В такому випадку перевірку на поліграфія краще відкласти.

Як пройти детектор брехні з потрібним результатом за допомогою фармакологічних препаратів? Частіше за все використовують заспокійливі таблетки або сиропи.

Найбільш популярними для цієї мети є бета- адреноблокатори. Ці ліки блокують вироблення адреналіну і сприяють зниженню артеріального тиску.

Також перед перевіркою на поліграфія застосовують транквілізатори, антидепресанти і навіть снодійні речовини.

Фармакологічний метод є доволі небезпечним, адже потрібно вірно розрахувати дозування. Часто тут не обійтися без лікаря. При цьому знайти спеціаліста, котрий би допоміг вчинити обман може бути важко.

Використовуючи такий метод, також важливо вибрати правильний час прийому речовини, щоб її дія була оптимальною.

Якщо людина в побуті не приймає ніяких ліків, буде важко зрозуміти, як подіють препарати. Психотропні речовини в умовах стресової ситуації взагалі можуть привести до біди або серйозних проблем із здоров’ям.

Це ж саме стосується викурювання великої кількості цигарок.

Важливо відмітити, що фармакологічний метод не є особливо ефективним. Він спрацює лише у випадку, якщо подіграфолог новачок і ще не навчився добре відрізняти фізіологічну норму від відхилення.
Досвідчений фахівець одразу зрозуміє, що тестований щось приймав, і перенесе процедуру.

Вживання перед тестуванням яких- небудь препаратів вираховується по реакції тіла на нейтральні питання, відсутності реакції на всі стимули, відхиленню в показниках шкірного опору і ін.

Як обманути поліграф психічними методами

Це більш легкі для організму способи, шкоди від яких точно не буде.

Як пройти детектор брехні з потрібним собі результатом за допомогою психічних методів? Для цього практикують медитацію, спроби ввести свою свідомість в стан трансу, вирішування математичних прикладів в усі, повну релаксацію і ін.

Наскільки дієвими є ці методи? Мінімально. Подіграфолог одразу зможе побачити непевне, адже і спроби медитувати, і входження у стан трансу дадуть підвищення тонічного опору, зміни дихання.
Навіть відповіді на питання стануть уповільненими, що можна буде помітити зі сторони без додаткової техніки.

Контроль емоцій також не можна назвати дієвим. Незрозуміло, які саме з почуттів слід стримувати. При цьому не можна не відзначити, що контроль емоцій потребує свідомості, тим часом, як поліграф фіксує підсвідомі реакції. Неможливо контролювати потовиділення, роботу серця, кровоносних судин і функціонування гладкої мускулатури. Тобто і такий варіант буде безуспішним.

Психологічні методи протидії

Іноді пробують давити на поліграфолога, звинувачуючи його в непрофесіоналізмі, а також піддаючи сумніву ефективність методу.

Деякі респонденти заходять далі, створюючи враження про свою неадекватність. Тестований може перепитувати питання, робити вигляд, що їх не розуміє, міняти думку, давати відповіді занадто рано і ін.

В такому випадку поліграфолог просто перериває процедуру, описавши поведінку тестованого у висновку.

Як обманути поліграф фізичними методами

Реакції тіла пробують спотворювати, здійснюючи певні рухи тіло або напружуючи певні м’язи. Таким чином, добиваються больового ефекту.

Щоб створити певний дискомфорт використовують також кнопки, скалки у взутті, зубочистки, встромлені в ясна.

До фізичних мір впливу на поліграф відносять і контроль дихання, наприклад, його затримку.

Наскільки це ефективно? Чесно кажучи, не дуже. Щоб здійснити фізичні способи впливу, потрібно витратити деякий час. Навіть, якщо на це піде кілька секунд, все одно буде затримка реакції. На поліграфія це буде чітко видно.

Мінімальні рухи м’язів також будуть одразу ж зафіксовані.

Як обійти детектор брехні за допомогою фізіологічних методів

Спотворити реакції на стимули під час проходження процедури може і неприродній стан організму, котрий наступає внаслідок недоїдання, поганого сну, переохолодження або прийому великої кількості рідини.

В таких умовах реакції будуть надто вялими і неінформативними. Це швидко визначається поліграфолога, як і присутність на шкірі спирту, жировмісних речовин або антиперспиранту.

Варто підсумувати, що по-справжньому дієвого способу обманути поліграф не існує. Всі запропоновані методи практично не ефективні, обман швидко виявляється. Відповідь на питання, чи витрачати час на них, очевидний.

Поділитись: