Не дивлячись на те, що цілеспрямовано вплинути на результати перевірки на поліграфі неможливо, певна підготовка до процедури все ж потрібна
Вона дозволить зробити процес максимально комфортним, а результати точними і справедливими.
Як підготуватися до перевірки на поліграфі?
Ефективність процедури буде значно вищою, якщо тестований буде відповідати чесно і відкрито.
Також важливою є доброзичливість. В хорошій атмосфері можна розслабитися, прийти до спокійного стану. В таких умовах чітко фіксується фізіологічна норма і відхилення від неї.
Як же прийти до повноцінного спокою? Важливо розуміти, що у перевірці на поліграфі немає нічого страшного. Якими б не були результати, вони завжди є просто інформацією.
Ви можете собі уявити, що просто переказуєте свою біографію.
Подумайте про те, що таку процедуру, можливо, доведеться проходити кілька разів. В такому випадку комплексувати і переживати тим паче не варто. Перевірка стає рутинною і звичною.
Важливий момент! Перевірка на поліграфі повинна бути повністю добровільною. Якщо є сумніви, ви чогось побоюєтеся або просто процедура має протиріччя з вашими цінностями, краще відмовтеся.
Перед процедурою рекомендовано добре виспатися і відпочити. Це допоможе привести стан організму у фізіологічну норму.
Щоб було спокійніше, можна заздалегідь поцікавитися темами, винесеними на тестування. Список запитань респонденту не дадуть, проте загальний напрям вкажуть.
Якщо є теми, котрі чутливо сприймаються ( наприклад, такі, які стосуються інтимного життя чи релігії), краще заздалегідь відмовитися від тестування.
В кімнаті для проведення процедури мають бути підходящі умови. Важливо, щоб приміщення було окремим і шумоізольованим. Не допускається присутність сторонніх осіб.
Перед перевіркою на поліграфі, як правило, проводиться попередня бесіда. В її ході встановлюється психологічний стан респондента, робляться висновки про характеристики його особистості і інтелект.
Іноді практикують налаштувальне тестування. В його ході людина ознайомлюється з процедурою, звикає до неї.
Чого не слід робити перед перевіркою на детекторі брехні
Однозначно не можна приймати сильнодіючих ліків, і тому числі і заспокійливі препарати. По- перше, якщо зробити це спеціально, то не звиклий до такого організм може відреагувати несподівано. Бувають і випадки, коли таким чином шкодили своєму здоров’ю.
По-друге, дія препаратів буде зафіксована приладом. Це може бути розцінено як спробу ціленаправлено спотворити результати.
Також не можна терпіти дискомфорт. Наприклад, якщо людина хоче до туалету, то вона має його відвідати до початку процедури. Якщо цього не зробити, то дискомфорт спотворить результати. Процедура буде мало інформативною.
Також не потрібно терпіти головний чи інші види болю. При поганому самопочутті тестованого процедура перевірки на поліграфі переноситься.
Ці рекомендації допоможуть підготуватися до тестування на детекторі брехні і пройти його на відмінно.