Обмеження при перевірці на поліграфі

Обмеження при перевірці на поліграфі

Не дивлячись на те, що перевірка на поліграфі не є шкідливою для здоров’я, все ж є обмеження для її проведення.

Кого не перевіряють на поліграфі? В першу чергу тих респондентів, котрі не дали своєї згоди. Вона має бути добровільною, що підтверджується письмово. Проте відсутність згоди не є єдиною причиною відмінити процедуру.

Кого не перевіряють на поліграфі?

Не допускається тестування на детекторі брехні для:

  • Осіб, котрим менше 14 років. Це обумовлено тим, що діти схильні фантазувати. У зв’язку з цим їх спогади можуть спотворюватися. Це негативно впливає на інформативність висновку.
  • Осіб у віці від 14 до 16 років без обов’язкової присутності законних представників. Згідно законодавчих норм процедуру слід проводити при умові згоди батьків чи опікунів, а також у їх присутності.
  • Людей, стан котрих на межі виснаження ( як фізичного, так і психічного). Якщо людина довго не їла, не спала, не мала можливості відпочити, її організм переходить у режим виживання. Його фізіологічні реакції будуть відрізнятися від норми. Відповідно результати не будуть відображати реальну картину. В такому випадку процедуру відкладуть до тих пір, доки респондент не прийде в форму.
  • Громадян, котрі страждають від розладів психіки.
  • Людей, у котрих стадія загострення дихальних і серцево- судинних захворювань. В такій ситуації фізіологічна форма не буде відповідати нормі, що не дасть можливості вірно оцінити результат.
  • Осіб, котрі вживають психотропні, сильнодіючі чи наркотичні речовини.
  • Людей, котрі знаходяться у стані алкогольного сп’яніння.
  • Також є додаткові обмеження на детекторі брехні для вагітних жінок. У другій половині строку процедуру їм не проводять.

Теми, котрі стосуються державної таємниці, інформації, пов’язаної з правоохоронними органами і спецслужбами, на тестування не виносяться.

Коли перевірка на поліграфі буде марною

Процедура призначена для перевірки фізіологічної реакції на події, котрі мали місце бути у минулому. Можна дізнатися, які дії вчиняв тестований, а також свідком чого він був. Проте передбачити майбутні дії за допомогою детектора брехні неможливо.

Також не вийде виявити релігійні, політичні і расові погляди респондента.

Ця інформація допоможе оцінити можливість провести тестування в кожному конкретному випадку.

Поділитись: