Ознаки того, що людина бреше

Ознаки того, що людина бреше

Брехня властива практично всім людям.

Найчесніша людина при певних обставинах може сказати неправду. Як правило, побутова брехня нікому не шкодить і не призводить до серйозних наслідків. Проте бувають і інші випадки. Нерідко розкриття брехні руйнує кар’єру, стосунки, а інколи і призводить до кримінальної відповідальності.

Відмітимо, що вміти розрізняти правду і брехню – прекрасна навичка для будь-якої людини. Ця здатність згодиться у великій кількості випадків. В даній статті ми розкажемо, як зрозуміти, що людина бреше. Є певні прийоми, котрі дозволяють багато чого прочитати по обличчю співбесідника.

Як визначити, що людина нечесна

Існує перелік виразів обличчя, пов’язаних з певними психічними реакціями. Саме ці мімічні ознаки вказують на те, що людина говорить неправду. Як правило, під час озвучення неправдивої інформації співбесідник дещо нервує.

Але є нюанс. Всі реакції хоч і схожі у різних людей, проте все ж мають індивідуальні особливості. Щоб скласти враження про конкретну людину, потрібно розуміти, як вона поводить себе в нормальних, не стресових умовах.

Рекомендуємо почати розмову легко. Поговоріть про буденні речі, банально згадайте про погоду. При цьому зверніть увагу на те, як спілкується співбесідник. Можливо, його око, котре сіпається, – це нормальний стан, а не ознака нервозності чи брехні.

Після цього переходьте до ” проблемних питань” і спостерігайте за тим, як змінилися реакції. Особливу увагу приділіть погляду.

Як дивиться людина, коли бреше? Поширеними ознаками брехні є:

 1. Бігаючий погляд. Він вказує на те, що людині не комфортно. Співбесідник посилено шукає вихід із ситуації, яка склалася, він думає, що відповісти. Психічні зусилля проявляются у рухах очей.
 2. Часте моргання. Воно вказує на нервозність. Людина, котра обманює, може моргнути 5-6 разів за один захід. В нормальній обстановці така кількість моргання відбувається за хвилину. Проте тут є нюанс. Люди, хворі на шизофренію, моргають набагато частіше, ніж інші. Важливо розрізнити, що стало причиною певної реакції: брехня чи хвороба.
 3. Прикриття очей на більш довгий час, ніж секунда. Це захисна реакція. Тут знову ж потрібно розуміти, від чого пробує відгородитися людина. Можливо, вона дійсно бреше, а, може, просто йому неприємна певна тема.
 4. Дивиться вверх і вправо. Реакція вказує на те, що людина щось придумує. Схожа реакція може бути і в ситуації, коли людина щось згадує. Проте в такому випадку правша подивляється вліво. Лівша відповідно навпаки.
 5. Погляд чітко вправо. Явно вказує на брехню.
 6. Погляд, який падає вниз, а потім вправо. Він означає, що людина бреше по відношенню до своїх відчуттів. Для лівші правдиві і брехливі реакції будуть виглядати навпаки.
 7. Усмішка, карта виглядає фальшивою. Як її розпізнати? Вона не відображається в очах. При щирій посмішці навколо очей з’являються зморшки, в самому погляді помітне тепло.
 8. Дотики до зон обличчя. Це може бути почісування носа, підборіддя, лоба. Чому це відбувається? Під час стресу в організмі проходять ланцюги певних хімічних реакцій. Саме вони викликають зуд, в тому числі і в області обличчя.
 9. Міцно складені губи. Під час брехні в роті пересихає. Це викликає дискомфорт. Щоб його пом’якшити, людина, котра говорить неправду, складає губи, інколи робить смоктальні рухи.
 10. Надмірна пітливість. Її можна помітити в той час, коли співбесідник почне витиратися.
 11. Почервоніння. Цю реакцію нервової системи складно приховати, все написано на обличчі. Але врахуйте, що тут брехню можна переплутати із соромом.
 12. Заперечувальні хитання головою. Коли людина говорить правду, вона може підсвідомо стверджувально кивати. Із брехнею все так само, тільки навпаки.

Знання цих ознак допоможе відрізнити правду від брехні в більшості випадків, проте не завжди. Все ж люди дуже різні, зазирнути комусь в голову складно. Проте якщо дуже потрібно, то допоможе поліграф. За допомогою спеціального приладу можна зафіксувати мінімальні реакції організму, дізнатися те, чого не побачиш очима.

Поділитись: