Психофізіологічна експертиза

Психофізіологічна експертиза

В світі вже давно успішно практикується психофізіологічна експертиза з використанням поліграфу.

В світі вже давно успішно практикується психофізіологічна експертиза з використанням поліграфу. Особливо активно практику державних та приватних розслідувань за участі експертів-поліграфологів ми спостерігаємо в США. Що важливо, експертиза на “детекторі брехні” може бути доказами в суді і прирівнюються до інших медичних, балістичних, та інших експертиз.

Що може дати психофізіологічна експертиза поліграфолога

Тестування поліграфологом, яке має на меті оцінити психофізіологічний стан респондента (людина, яка проходить тест), часто може показувати стовідсоткову достовірність. Відповідно, такі тести мають на меті допомогти під час приватних, досудових розслідувань і вже під час самих судових процесів. Висновки тестування можуть бути використані в кримінальних, цивільних та адміністративних провадженнях. Звісно ж, довідка поліграфолога, яка буде сформована на основі опитування, може допомогти вам і у вирішенні особистих проблем, наприклад таких як: виявлення зради в парі, ігрової залежності одного з членів родині чи знаходиться хтось з членів родини в тих чи інших кримінальних схемах та інші можливі факти брехні.

Наразі досить популярним стали такі види експертизи, як рекрутинг (найм) персоналу для бізнесу та особистого персоналу (наприклад охоронець, няня, прибиральниця). Що допомагає якісніше оцінити психологічний стан людини перед прийомом на роботу.

Як проводиться така експертиза

На тестуванні поліграфолог оцінює психофізіологічні, вербальні, невербальні та інші реакції, які підтверджують або навпаки спростовують правдивість показань людини.

Тестування зазвичай складається з трьох етапів: підготовчий, саме дослідження і звершення тесту.

Перший етап включає в себе зазвичай: взаємодію з ініціатором дослідження, формування завдання для тесту, збір та підготовка необхідної інформації для тестування, написання запитань для інтерв’ю, узгодження організаційних моментів з ініціатором та об’єктом дослідження.

Другий етап – це конкретно саме дослідження. На початку поліграфолог обов’язково має поспілкуватися з респондентом, виявити можливі медичні протипоказання, отримати офіційну письмову згоду на тестування. Далі вже йде саме дослідження на поліграфі і підсумкова бесіда з об’єктом після дослідження.


Останній, третій етап передбачає аналіз отриманих даних і підготовка заключення поліграфолога на підставі тесту.
Нагадаємо, тестування може бути лишень в добров

ільній формі та у вигляді письмової згоди! Жодні представники державних орагнів чи приватних підприємств не мають право зобов’язати громадянина пройти поліграфолога і зокрема психофізіологічну експертизу. Тож відмова від проходження тесту на поліграфі не тягне жодної кримінальної чи іншої відповідальності.

Експерти Поліграф24 готові допомогти юридичним та фізичним особам в проведенні психофізіологічної експертизи різної складності. Звертайтесь за контактними данними, що вказані у нас на сторінці і ми буде готові миттєво вас проконсультувати.

Поділитись: