Які питання задають на детекторі брехні

Які питання задають на детекторі брехні

У сучасному світі поліграфом нікого не здивуєш.

Детектор брехні задіюють для відбору доброчесних співробітників, визначення винних у крадіжці, зливі інформації конкурентам і т д. Всіх причин і не перерахувати.

Детектор брехні дозволяє отримати достатньо інформації для того, щоб прийняти правильне рішення.

Багатьох учасників ( як замовників, так і тестованих) цікавить, яким чином підбирають запитання для детектора брехні. Ми розкажемо про це в даній статті.

Зазвичай замовники в тестовані хотіли б знати, які питання задають на детекторі брехні. Розберемося по порядку.

Хто готує список запитань для поліграфа

Кожен випадок перевірки на детекторі брехні має свої особливості. Щоб результати тестування були інформативними, до нього слід підготуватися. Зокрема, створюється підходящий список запитань, котрі стосуються потрібної теми чи проблеми. Цією роботою займається поліграфолог, котрий потім і буде проводити перевірку на детекторі брехні.

Як все відбувається? Спочатку спеціаліст спілкується з клієнтом. В процесі бесіди він визначає, що саме той чекає від тестування, що хоче дізнатися. На основі отриманої інформації буде формуватися список запитань. Вони складаються таким чином, щоб їх зміст був однозначним. Кожне питання стосується певного факту чи події.

Наведемо приклади. Для перевірки на поліграфі при прийомі на роботу ставлять питання про події, котрі могли відбуватися в минулому співшукача. Що запитують? Про вчинки в певних ситуаціях, про шкідливі звички, наявність судимості, присвоєння речей і цінностей роботодавця або колег.

Можуть поцікавитися, чи використовувала людина схемі, котрі дозволяли збагатитися у збиток компанії. Деякі роботодавці хочуть знати про наявність в минулому чи теперішньому картярських боргів.

Тестування з використанням таких питань є ефективним. Воно дозволяє одразу визначити степінь благочесності співшукача. Якщо прилад зафіксує, що в минулому людина скоювала крадіжки чи інші подібні вчинки на робочому місці, то такого кандидата ” відсіють” ще на етапі співбесіди. Регулярні перевірки дозволяють дисциплінувати співробітників, є хорошою профілактикою виникнення проблем в колективі.

Якщо ж крадіжка все ж сталася, то питання для поліграфа будуть стосуватися конкретно цієї події. Запитають про дату, сумму, а також про дрібні деталі, про котрі міг знати лише злочинець. Будуть і прямі запитання з приводу скоєння крадіжки.

Питання формуються таким чином, щоб людина могла відповісти ” Так” або ” Ні”. Такий підхід дозволяє отримати максимально точні результати.

Перед початком процедури також налаштовують оснащення. Це відбувається наступним чином:

  1. Тестованому задають питання, вірну відповідь на яке всі знають. Це може бути ФІО людини чи її вік.
  2. Далі запитують що-небудь, прохаючи при цьому збрехати.
  3. Налаштовують оснащення під конкретну людину.

Така підготовка дозволяє підлаштувати техніку під індивідуальну фізіологію, що позитивно відбивається на точності результатів.

Як задають питання при перевірці на поліграфі

Цей момент також дуже важливий. Всі люди різні і сприймають один в той же вчинок по- своєму. Хтось вважатиме крадіжкою забрати кілька ложок цукру ( і це відповідно буде зафіксовано приладом), а хтось крадіжку грошей із сейфу сприйме як буденність.

Щоб тестування пройшло успішно, поліграфолог якісно пояснює ці моменти. Також він задає питання у такій формі, щоб відповідь тестованого максимально відповідала дійсності. Спеціаліст не запитує, чи здійснювала людина крадіжку, він виясняє, чи брала вона дещо, що належить роботодавцю. Така постановка питань дозволяє докопатися до правди.

Поділитись: